Перейти до основного вмісту

Суд вдвічі зменшив штраф заводу Палиці «Укргазвидобуванню»

Джерело:
Сила правди

Державна компанія «Укргазвидобування» через суд стягнула у заводу «Енко», який належить родині народного депутата з Луцька Ігоря Палиці, майже 300 тисяч гривень за прострочення постачання вагончиків для проживання працівників.

Про це йдеться в рішенні Північно-західного апеляційного господарського суду у місті Рівному від 22 січня 2020 року. 

Як писала «Сила правди» раніше, філія «УГВ-Сервіс» компанії «Укргазвидобування» уклала договір із ПрАТ «Енко»  на постачання десяти вагончиків, пристосованих для проживання, адміністративних та побутових потреб працівників філії влітку 2018 року. Вартість договору – 2 мільйони 815 тисяч гривень. 

Три житлові вагони мали поставити впродовж 60 днів з дня укладення договору, ще три вагони (для майстра, їдальня та інструментальна-сторожка) – впродовж 90 днів, ще чотири (сушарка, офіс, душова-пральня) – впродовж 120 днів. 

«Укргазвидобування» повністю сплатило за замовлення, натомість «Енко» передав вагончики з простроченням термінів. Вони запізнилися на кілька місяців. 

У суді першої інстанції позов «Укргазвидобування» задовільнили повністю. Згідно цього рішення «Енко» повинно було виплатити майже 600 тисяч гривень пені і штрафу, але компанія подала апеляцію з проханням зменшити розмір штрафних санкцій на 65%. Один із головних аргументів: незважаючи на затримки у постачанні, вагончики не використовували у господарській діяльності, навіть коли компанія звернулася до суду, вони знаходився на складах, тому, збитків завдано не було. Також «Енко» скаржиться на поганий фінансовий стан і можливу загрозу банкрутства. 

«Розглядаючи питання про зменшення розміру штрафних санкцій, колегія суддів апеляційного суду враховує, що відповідач неодноразово попереджував директора філії «УГВ-Сервіс» про затримку поставки товару та просив її відтермінувати (листи від 14.03.2019 р. та 11.02.2019 р.), на що позивачем не було надано відповіді; у відповідь на претензію про стягнення штрафних санкцій відповідачем було запропоновано добровільно сплатити 35% суми претензії, на що позивачем також не було надано відповіді, що підтверджує добросовісність відповідача, який не ухилявся від виконання зобов`язання; як вбачається з звіту про фінансові результати ПрАТ «Енко» за 30.06.2019р., прибуток підприємства за минулий квартал склав 54 тисячі грн.; також, в матеріалах справи відсутні докази про виникнення будь-яких збитків у позивача у зв`язку з несвоєчасною поставкою вагончиків по договору поставки», – йдеться в постанові суду.

З огляду на це, в апеляційній інстанції скаргу «Енко» частково задовольнили і зменшили суму пені та штрафу навіть не на 65%, а на 50%. Відтак, компанії замість майже 600 тисяч доведеться сплатити «Укргазвидобуванню» 300 тисяч гривень і судовий збір у розмірі 10 тисяч гривень. Таке рішення суду уже набуло законної сили, але ще може бути оскаржено в касаційній інстанції. 

За даними державного реєстру бізнесу, власниками ПрАТ «Енко» є 1448 акціонерів (1442 фізичних особи та 6 юридичних). 75,82% акцій належить луцькому ТОВ «Торговий дім «Любарт». Засновниками останнього є батько та дружина народного депутата Ігоря Палиці Петро Палиця і Оксана Палиця. Вони ж вказані і бенефіціарними власниками заводу.