Перейти до основного вмісту

Стало відомо, які підприємства фігурують у кримінальному провадженні пов’язаному з обмілінням Світязя

Джерело:
Сила правди

У кримінальному провадженні, відкритому 3 січня цього року, фігурують три підприємства, які займаються вирощуванням лохини у Шацькому районі. 

Про це стало відомо з ухвал Луцького міськрайонного суду про доступ до документів Управління екології та природних ресурсів Волинської облдержадміністрації та Державної екологічної інспекції у Волинській області від 11 січня 2020-го року. 

Нагадаємо, 30 грудня 2019-го року «Сила правди» опублікувала розслідування «Волинська ягідка» побудувала велетенські ставки без дозволів». У матеріалі йшлося про те, що підприємство побудувало штучні водойми в межах Верхньоприп'ятської меліоративної системи і, без відповідних на те дозволів, здійснює забір значних обсягів води для зрошення плантацій лохини. 

3 січня 2020-го прес-служба прокуратури області повідомила про відкрите кримінальне провадження за частиною 2 статті 364 ККУ відносно посадовців Держекоінспекції, в рамках якого пообіцяла дати правову оцінку діяльності суб’єктів господарювання та інших органів влади, які в інтересах третіх осіб «закривали очі» на ситуацію.

Справу розслідують в Головному управлінні Нацполіції в області. На цьому етапі правоохоронці вивчатимуть дозвільні документи, що стосуються діяльності трьох підприємств, а саме ТОВ «Волинська ягідка», ПП «Флора» та ТОВ «Бугагро». 

Останнє, як виявилось, орендує державну ділянку площею 22,5464 га через дорогу від плантацій «Волинської ягідки». На супутникових знімках видно, що «Бугагро» також обладнало ставок для зрошення в заплаві Прип’яті орієнтовною площею 0,96 га. Його почали облаштовувати у вересні 2019-го року в обхід процедури, передбаченої Законом України «Про оцінку впливу на довкілля». 

Супутниковий знімок датований кінцем грудня 2019 року з ставком ТОВ «Бугагро». Джерело — eos.com
Супутниковий знімок датований кінцем грудня 2019 року з ставком ТОВ «Бугагро». Джерело — eos.com

ПП «Флора» вирощує лохину на своїх плантаціях з початку 2000-х, тобто задовго до того, як набув чинності Закон України «Про оцінку впливу на довкілля».  

Для поливу культур ПП «Флора» теж використовує чималу водойму. Згідно з даними реєстру Державного агентства водних ресурсів, дозволу на спецводокористування це підприємство не має.

Нагадаємо, прокуратура вважає, що незаконне зрошення лохини може бути однією з причин обміління Шацьких озер. Натомість Держекоінспекція публічно заявила, що звинувачення необгрунтовані.