Перейти до основного вмісту

Підприємців Центрального ринку Луцька запросили до участі у конкурсі на облаштування його території

Джерело:
Сила правди

Що буде із Центральним ринком у Луцьку? Про це дискутували  на відкритому публічному заході, організованому Центром журналістських розслідувань «Сила правди». Участь у дискусії взяли підприємці Центрального ринку, представники Луцької міської ради, представники Волинської облспоживспілки, громадські активісти та журналісти. 

телефон

Як відомо, міська рада запропонувала перенести Центральний ринок, аби впорядкувати територію біля Луцького замку. Водночас днями Виконавчий комітет міської ради оголосив відкритий всеукраїнський конкурс на проєкт облаштування цієї території.  Тож підприємці, стурбовані таким рішенням, шукали компроміси з міською владою. 

– Ми завжди працюємо, сплачуємо податки до бюджету, а влада в ультимативній формі «давить» нас. Нам пропонують лише кілька варіантів: переїхати або... переїхати, – розповідає представниця підприємців Наталія Шафета. – Тож ми пропонуємо варіант реконструкції ринку. Можна розглядати і реконструкцію частинами – коли переноситься одна частина і реконструюється, а потім інші по черзі. 

Наталія Шафета
Наталія Шафета

Втім, міська рада не розглядає варіанту такої часткової реконструкції. Такого, за словами заступника міського голови Костянтина Петрочука, зробити неможливо технічно.  Єдиним варіантом для підприємців Костянтин Петрочук вважає участь у оголошеному конкурсі – це дає можливість подати проект із врахуванням позиції підприємців. 

– Відбулося засідання виконавчого комітету, на якому було оголошено конкурс на кращу концепцію облаштування території перед Луцьким Замком, – повідомив заступник міського голови. –  Це всеукраїнський конкурс, на якому фахівці, історики та будівельники зможуть запропонувати своє бачення. Після того, як буде завершено благоустрій території, не виключено створення торгівельних рядів із подальшою закритою торгівлею. 

Костянтин Петрочук
Костянтин Петрочук

Нагадаємо, що «Сила правди» висвітлювала проблему перенесення ринку у матеріалі “Велике переселення: що буде із “Центральним ринком у Луцьку” .  

Запис прямої трансляції дискусії: