Перейти до основного вмісту

Через будівництво в Озерянському заказнику скасували розпорядження голови ОДА і відкрили «кримінал»

Джерело:
Сила правди

За втручання прокуратури Волинська обласна державна адміністрація визнала таким, що втратило чинність, розпорядження про виділення фірмі «Веста М» лісової ділянки площею 2,3 га на території загальнозоологічного заказника місцевого значення «Озерянський». Окрім того, за фактом розміщення там споруд відкрили кримінальне провадження.

Про це у п’ятницю, 17 січня, повідомила прес-служба відомства.

4 листопада 2019 року розпорядженням виконувача обов’язків голови ОДА Олександра Киричука всупереч Положенню про загальнозоологічний заказник місцевого значення, ділянку лісу поблизу озера Бережисте було виділено підприємству «Веста М» у довгострокове тимчасове платне користування терміном на 20 років. Фірма належить родині депутата Волинської обласної ради Романа Микитюка.

Про це писала «Сила правди» у публікації «Виняток для депутата.У волинському заказнику будується мисливська фірма».

«Згідно Положення про заказник, передача його території у господарське використання, оренду та здійснення у заказнику будівництва споруд, не пов'язаних з охороною його території, забороняється. Окрім того, у підприємства, яке обґрунтовувало свою потребу у виділенні ділянки необхідністю забезпечення організованого відпочинку громадян та встановлення тимчасових об’єктів із легких збірно-розбірних конструкцій, на час прийняття розпорядження був відсутній статус суб’єкта рекреаційної діяльності», — пишуть прокурори.

Виходячи з цього, прокуратура області ініціювала перед нинішнім головою Волинської облдержадміністрації Юрієм Погуляйком питання про скасування згаданого розпорядження. 16 січня його визнали таким, що втратило чинність.

Окрім того, Турійський відділ поліції розслідує кримінальне провадження за фактом використання частини території заказника під розміщення групи споруд для потреб ведення мисливського господарства всупереч вимогам Закону України «Про природно-заповідний фонд України» та Положення про заказник.